TÜRKİYE GENELİ KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE GRUBUÜLKE ADI

01.01.2016-31.10.2016

01.01.2017-31.10.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ABFRANSA97.354.91940.107.856412122.143.39045.213.4423702513
BİRLEŞİK KRALLIK30.524.71221.666.07671025.780.36120.439.546793-16-6
ALMANYA 94.073.67219.587.31220899.669.73320.336.58020464
İTALYA31.370.38013.119.39441830.137.78114.577.727484-411
İSPANYA18.386.4867.383.80140224.973.4369.330.7633743626
AVUSTURYA 19.440.1456.701.23834522.314.1127.442.6733341511
ROMANYA 24.309.5507.974.65732818.915.7176.779.103358-22-15
BULGARİSTAN13.183.1555.135.18639015.262.3073.650.68423916-29
YUNANİSTAN30.384.7843.422.30011326.975.1073.041.398113-11-11
BELÇİKA11.688.1143.840.8333296.106.1152.885.225473-48-25
HOLLANDA8.388.8063.595.1024297.854.3632.810.131358-6-22
POLONYA 4.380.2352.352.3485373.912.9922.294.050586-11-2
PORTEKİZ 4.216.4351.452.4743445.124.8351.858.8533632228
MACARİSTAN2.858.5671.130.7363963.728.6721.614.6064333043
İRLANDA1.690.865898.5005311.775.7561.041.138586516
DANİMARKA1.120.485907.5368101.397.9031.006.9167202511
MALTA 846.376498.5205891.247.637682.1975474737
İSVEÇ361.432731.0902.023344.896623.2801.807-5-15
SLOVENYA1.583.496272.4041722.046.021414.7132032952
ÇEK CUMHURİYETİ635.216373.229588689.564342.4554979-8
SLOVAKYA885.084312.259353813.330327.937403-85
LİTVANYA539.545390.618724333.120220.550662-38-44
LETONYA 315.199190.72760569.61475.9851.092-78-60
HIRVATİSTAN78.01320.17725988.94967.94176414237
FİNLANDİYA103.89132.478313154.79458.6933794981
ESTONYA 438.917318.40772571.74157.015795-84-82
KIBRIS69.26028.43041023.32033.5281.438-6618
LÜKSEMBURG22.4904.84321575.78019.460257237302
TOPLAM 422.968.907168.996.137400444.106.233168.352.2183795-0
ABDULBİRLEŞİK DEVLETLER470.065.947241.942.787515522.358.053244.169.906467111
KANADA26.539.63724.951.07594029.048.55826.422.09991096
PANAMA3.351.9312.349.1157015.849.7153.768.1596447560
MEKSİKA1.692.1761.064.6476292.817.6572.097.1657446797
BREZİLYA3.836.9891.764.0914604.509.8451.978.3814391812
ARJANTİN2.970.7681.809.6056093.334.3911.915.825575126
DOMINIK CUMHURIYETI 869.904626.7717212.339.8901.148.28049116983
BAHAMALAR 917.715592.9116461.253.979718.8145733721
KOLOMBİYA 2.220.674814.1973671.898.418696.828367-15-14
GRENADA 73.86857.181774573.200686.5961.1986761.101
JAMAIKA 927.145670.204723946.417602.6596372-10
VENEZUELLA1.291.776499.4303871.105.105506.845459-141
URUGUAY 231.081128.111554774.121312.613404235144
BERMUDA 200.068196.662983258.581303.7801.1752954
KOSTARIKA 442.430265.767601398.649232.257583-10-13
HONDURAS410.588245.335598363.622199.751549-11-19
TRINIDAD VE TOBAGO299.218226.111756282.094182.704648-6-19
BARBADOS641.432415.225647222.026150.283677-65-64
ŞİLİ646.711231.982359448.519146.173326-31-37
EKVATOR 467.587254.109543166.304140.108842-64-45
NIKARAGUA 303.848152.027500234.879125.467534-23-17
GUATEMALA 472.539245.046519242.305103.112426-49-58
ANTIGUA VE BERMUDA106.19088.431833185.28588.29647774-0
CAYMAN ADALARI209.875125.525598168.35884.842504-20-32
ARUBA 47.63228.169591168.59968.375406254143
ST.KİTTS VE NEVİS450.599194.103431290.35663.881220-36-67
BELİZE80.09149.916623168.86042.215250111-15
TURKS VE CAICOS ADAS97.65075.89777742.09032.913782-57-57
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
PARAGUAY7120023.11115.903688330.0571.135.799
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
ANGUILLA99.27069.62070113.8617.221521-86-90
GUYANA00715157.24600
SURİNAM 19.5153.3131701.3005341-93-98
EL SALVADOR 185.783106.3775730000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
HOLLANDA ANTİLLERİ203.018116.7725750000
PERU224.872153.9656850000
TOPLAM 520.644.489280.538.162539580.574.026287.060.569494122
AFRMISIR 100.736.6188.029.39380105.158.7726.819.079654-15
FAS 14.230.9535.214.42736620.419.7385.921.9352904314
CEZAYİR37.495.6428.079.45221517.993.6754.127.227229-52-49
LİBYA30.052.4095.946.33519816.496.3833.596.267218-45-40
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ5.388.3263.030.0795624.927.7092.635.684535-9-13
TUNUS 8.128.7941.191.6341473.069.799860.660280-62-28
SUDAN 2.620.764274.0351051.685.488758.819450-36177
NİJERYA 2.303.6761.556.2586761.313.068678.129516-43-56
GANA994.824612.589616718.963660.004918-288
MALİ82.40759.648724326.980347.4841.063297483
ANGOLA1.200.154776.503647474.482292.400616-60-62
SENEGAL 210.57954.032257126.990231.0611.820-40328
KENYA 173.437120.611695298.072215.7837247279
MORİTANYA 217.64066.110304385.255161.90942077145
MAURİTİUS147.29797.673663197.877145.9497383449
ETİYOPYA142.928122.19685570.462132.3041.878-518
NIJER 82.91449.171593142.291111.49178472127
KAMERUN 2.526.34748.357195.084.15682.3791610170
SOMALI696.158183.340263133.51981.987614-81-55
CIBUTI1.0701.4161.323117.48781.35869210.8805.647
GINE172.986331.5381.91780.41964.755805-54-80
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)68.40166.68197558.04555.542957-15-17
FİLDİŞİ SAHİLİ60.61457.91195591.07154.80660250-5
KONGO 809.1052.573.1453.180126.24253.661425-84-98
BENİN 14845.93243.64538.873891308.12746.178
TOGO81.46627.36933652.09133.624645-3623
MOZAMBİK 455.956329.55972335.75517.230482-92-95
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE5909001.52540.85815.5963826.8251.633
BURKİNA FASO25.80333.8121.3108.40213.9411.659-67-59
ZIMBABVE0021.91910.96050000
ZAMBIA4656781.4586.2316.4161.0301.241847
RUANDA166.213135.3088143.9804.7471.193-98-96
UGANDA15.67841.5302.6492443.33713.663-98-92
CAD 80.02722.7392844212.9016.894-99-87
SAO TOME VE PRINCIPE004721.1172.36600
GAMBIYA 138.60517.9191291451831.265-100-99
LİBERYA00341113.25600
MAYOTTE 1.0232.1262.0790000
MALAVI21.8812.112970000
SEYŞEL ADALARI VE BA1501.2338.2180000
EKVATOR GİNESİ4.64926.4075.6810000
GABON 4.7464.1618770000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
TOPLAM 209.556.03039.230.303187179.711.14228.319.712158-14-28
ASYOKÇİN HALK CUMHURİYETİ3.008.862.387602.921.6912003.913.975.732789.356.8612023031
HINDISTAN 150.466.33040.464.671269338.751.32566.637.75319712565
AVUSTRALYA50.166.42625.268.71450460.814.43529.211.6724802116
VIETNAM 20.419.7864.495.97722033.300.0397.288.2542196362
TAYVAN34.793.2098.619.51024830.542.3856.808.907223-12-21
ENDONEZYA 23.193.6698.940.93638513.903.8736.034.590434-40-33
SINGAPUR7.943.3155.960.7807504.936.4093.424.795694-38-43
TAYLAND 14.763.9353.850.17426112.027.3542.950.769245-19-23
HONG KONG 13.685.7832.941.68221511.066.2162.920.608264-19-1
GÜNEY KORE CUMHURİYE4.433.2702.406.1545435.607.0652.708.4504832613
BANGLADEŞ12.522.9901.060.7898517.545.9202.171.17312440105
SRI LANKA 6.203.0591.716.5332776.083.0731.836.683302-27
MALEZYA 2.099.863694.8933312.908.5881.651.40456839138
JAPONYA 2.019.9461.138.4055641.128.938685.268607-44-40
PAKISTAN839.514484.124577868.901547.373630413
YENI ZELANDA545.606545.059999486.896476.058978-11-13
MALDİV ADALARI101.811410.5274.032204.238313.1841.533101-24
FILIPINLER00148.100142.95396500
MYANMAR (BURMA) 0049.90032.10564300
AFGANİSTAN96.980187.4781.93337.88625.605676-61-86
BRUNEI0021.35620.05693900
MOGOLISTAN97.212101.1381.04059.49714.041236-39-86
NEPAL 0024.70012.48150500
BUHUTAN 330.42097.53929581.6309.758120-75-90
VİETNAM (GÜNEY)144.91075.7455230000
FİJİ22.1207.1973250000
TOPLAM 3.353.752.542712.389.7162124.454.574.456925.280.8012083330
DAVÜLKKTC19.097.6906.339.54833222.869.2457.430.6483252017
İSVİÇRE12.331.8721.648.04013413.023.4292.109.769162628
NORVEÇ654.350881.3381.347418.201564.9141.351-36-36
LİHTENŞTAYN189.24052.13127550.5408.320165-73-84
TOPLAM 32.273.1528.921.05727636.361.41510.113.6512781313
DİĞERYENI KALODENYA VE BA17.0264.37125724.54010.74143844146
TOPLAM 17.0264.37125724.54010.74143844146
ESDBLRUSYA FEDERASYONU 5.531.2144.254.3777697.011.5364.949.0577062716
GÜRCİSTAN9.407.1014.672.0294977.427.4832.865.828386-21-39
UKRAYNA 4.079.4542.167.9065314.548.5032.451.6945391113
BOSNA-HERSEK2.477.441514.9192082.755.017541.437197115
BEYAZ RUSYA 430.468532.4491.237182.665501.7452.747-58-6
KARADAĞ779.635248.8743191.340.578401.2952997261
KOSOVA537.716248.3164622.471.933220.51089360-11
SIRBİSTAN398.260205.063515577.957217.094376456
MAKEDONYA 746.809361.436484536.976209.179390-28-42
ARNAVUTLUK3.488.874342.51098522.986195.465374-85-43
MOLDAVYA435.867249.947573409.785194.161474-6-22
TOPLAM 28.312.83813.797.82748727.785.41712.747.465459-2-8
ODOĞUSUUDİ ARABİSTAN 241.237.649101.568.510421221.421.37989.543.873404-8-12
IRAK213.127.72655.757.208262194.445.75251.199.996263-9-8
İSRAİL132.158.41439.566.193299174.128.07243.501.2472503210
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ74.181.82841.105.07155481.073.68442.596.10752594
KUVEYT18.601.74810.970.61359025.187.02413.180.4245233520
KATAR 13.993.5128.313.62659414.266.8869.240.733648211
LÜBNAN19.504.8414.906.79625227.698.6064.440.29616042-10
UMMAN 8.561.9803.067.9803586.333.0632.805.907443-26-9
İRAN (İSLAM CUM.)10.458.9773.599.92534415.110.5632.640.96617544-27
BAHREYN 2.768.0481.408.2995093.913.4981.973.2505044140
ÜRDÜN 28.334.9271.728.3906135.066.8931.805.47351244
SURİYE59.025.1652.006.8873420.640.458868.57442-65-57
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T688.831257.9103741.256.950346.3042768234
DUBAİ3.104.3521.078.840348757.991292.090385-76-73
YEMEN 53.00011.461216567.405123.797218971980
TOPLAM 825.800.996275.347.710333821.868.225264.559.037322-0-4
SERBLKOCAELİ SERBEST BLG.5.608294.57252.53129.499699.27223.705426137
ANTALYA SERBEST BÖL.42.328140.8433.32729.293130.3614.450-31-7
İST.DERİ SERB.BÖLGE1.3621.5961.172135.09365.8424879.8194.026
KAYSERİ SERBEST BLG.14.02352.2553.7269.35333.0153.530-33-37
MENEMEN DERİ SR.BLG.66.678138.6732.08021.78917.459801-67-87
TRAKYA SERBEST BÖLGE39.95014.90437313.00010.907839-67-27
BURSA SERBEST BÖLG. 11.07631.5132.84545.76210.890238313-65
AVRUPA SERBEST BÖLG.190.958165.8238689.51110.0971.062-95-94
EGE SERBEST BÖLGE 14.37638.7762.6973.6128.1982.269-75-79
MERSİN SERBEST BÖLGE375.2155.81716210.9006.39330-4410
TRABZON SERBEST BLG.00114.600192200
AHL SERBEST BÖLGE 3666401.750318560.934-99-71
TOPLAM 761.940885.4121.162622.415992.8111.595-1812
TRKCMTÜRKMENİSTAN4.762.6086.815.3591.4318.321.0819.036.5281.0867533
KAZAKİSTAN6.845.0236.700.3009795.494.0426.388.1801.163-20-5
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 8.940.5105.249.8125876.677.4943.498.919524-25-33
ÖZBEKİSTAN1.430.4086.351.9974.441320.8121.691.6125.273-78-73
KIRGIZİSTAN1.590.3091.183.5857441.224.686450.142368-23-62
TACİKİSTAN149.818246.5511.64636.77140.2491.095-75-84
TOPLAM 23.718.67826.547.6051.11922.074.88621.105.630956-7-20
GENEL TOPLAM 5.394.087.9181.500.110.6962786.545.627.8691.697.437.0052592113