TÜRKİYE GENELİ KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE GRUBUÜLKE ADI

01.01.2016-30.08.2016

01.01.2017-30.08.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ABFRANSA83.478.73334.774.666417102.990.16937.780.117367239
ALMANYA 76.338.64515.773.47320782.122.31916.672.39620386
BİRLEŞİK KRALLIK24.694.79417.393.07470421.327.12416.556.400776-14-5
İTALYA25.965.18410.889.39441924.682.73012.157.087493-512
İSPANYA15.583.3756.068.43938920.033.9797.551.6033772924
AVUSTURYA 16.751.6685.700.33234019.922.6736.508.1643271914
ROMANYA 20.060.8326.097.17630414.474.4645.220.536361-28-14
BULGARİSTAN10.701.4564.026.50837611.373.4542.852.7082516-29
BELÇİKA7.187.5623.119.1244345.120.9952.444.608477-29-22
HOLLANDA7.285.5003.047.3434186.353.4562.266.694357-13-26
YUNANİSTAN19.915.0162.332.07411719.624.9361.993.736102-1-15
POLONYA 3.908.5532.024.2465183.089.4421.702.629551-21-16
PORTEKİZ 3.212.0531.100.3273434.043.5891.468.5323632633
MACARİSTAN2.412.100945.6483923.021.8461.314.9254352539
İRLANDA1.187.018648.9295471.553.221944.1006083145
DANİMARKA798.812667.7108361.158.169776.3966704516
MALTA 630.373382.5106071.015.292560.9155526147
İSVEÇ224.072552.0352.464243.440458.5671.8849-17
SLOVENYA1.363.984256.3321881.864.294355.9831913739
ÇEK CUMHURİYETİ447.492271.668607597.409291.002487347
SLOVAKYA748.103249.921334577.352224.926390-23-10
LİTVANYA429.143332.812776236.325146.094618-45-56
LETONYA 300.499171.46357169.61475.9851.092-77-56
HIRVATİSTAN77.95719.96925684.94467.7307979239
FİNLANDİYA102.33931.317306146.83850.2203424360
ESTONYA 416.981298.98071747.52138.324806-89-87
KIBRIS48.60022.12845523.32033.5281.438-5252
LÜKSEMBURG0075.78019.46025700
TOPLAM 341.257.149138.548.924406362.080.149135.667.5513756-2
ABDULBİRLEŞİK DEVLETLER377.330.692196.195.621520430.008.173201.520.317469143
KANADA20.783.16719.799.15795323.513.95021.524.722915139
PANAMA2.523.0481.800.3327144.808.2033.027.2166309168
BREZİLYA2.913.7011.337.6254593.408.7691.517.8984451713
ARJANTİN2.474.6611.512.2466112.385.0781.394.746585-4-8
MEKSİKA1.264.630736.0095821.712.1891.227.3827173567
DOMINIK CUMHURIYETI 777.970571.0447341.638.196793.15448411139
BAHAMALAR 865.434562.0586491.163.707666.8295733419
GRENADA 73.86857.181774479.040570.5201.191549898
KOLOMBİYA 1.670.254651.4033901.304.394506.870389-22-22
JAMAIKA 739.236538.843729755.607497.8346592-8
VENEZUELLA1.099.035403.668367977.014462.613473-1115
URUGUAY 133.22585.440641387.780201.670520191136
TRINIDAD VE TOBAGO251.018196.593783282.094182.70464812-7
KOSTARIKA 294.578175.549596312.079182.69858564
HONDURAS341.088206.045604264.852152.973578-22-26
ŞİLİ539.366195.282362448.519146.173326-17-25
BARBADOS408.915242.569593195.576142.385728-52-41
EKVATOR 445.796236.522531166.304140.108842-63-41
BERMUDA 180.280165.757919107.273128.2681.196-40-23
NIKARAGUA 303.848152.027500182.08994.046516-40-38
GUATEMALA 423.829202.659478216.62587.639405-49-57
ANTIGUA VE BERMUDA53.30039.658744178.22582.888465234109
ARUBA 24.7105.941240168.59968.3754065821.051
CAYMAN ADALARI110.65779.869722141.96864.15945228-20
ST.KİTTS VE NEVİS450.599194.103431290.35663.881220-36-67
BELİZE80.09149.916623168.86042.215250111-15
TURKS VE CAICOS ADAS26.32521.65682342.09032.9137826052
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
PARAGUAY7120023.11115.903688330.0571.135.799
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
ANGUILLA75.12052.88070413.8617.221521-82-86
GUYANA00715157.24600
HOLLANDA ANTİLLERİ203.018116.7725750000
EL SALVADOR 185.783106.3775730000
SURİNAM 19.5153.3131700000
PERU131.76087.0586610000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
TOPLAM 417.244.479226.804.859544475.830.459235.595.385495144
AFRMISIR 80.371.9126.783.6338489.830.8615.240.6485812-23
FAS 11.767.7854.351.44837016.992.0964.885.0982874412
CEZAYİR31.697.8816.933.30921916.532.6683.754.328227-48-46
LİBYA25.573.7634.682.34818313.124.8582.748.507209-49-41
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ4.016.1512.285.9755694.374.0832.331.83553392
TUNUS 7.850.6481.123.2181432.666.793731.347274-66-35
SUDAN 1.859.801226.6141221.471.567593.959404-21162
GANA801.377491.437613612.784588.144960-2420
NİJERYA 2.235.7671.500.2616711.018.932558.163548-54-63
MALİ81.78858.879720318.798338.4631.062290475
SENEGAL 105.37933.115314124.296229.8011.84918594
ANGOLA1.081.095707.031654349.980220.630630-68-69
KENYA 152.677112.935740247.042170.8586926251
MAURİTİUS122.97280.763657179.800130.7917274662
MORİTANYA 183.52758.005316315.316129.79141272124
ETİYOPYA141.581112.88979751.28068.3701.333-64-39
GINE97.942281.9772.87980.41964.755805-18-77
CIBUTI1.0701.4161.32319.60454.4322.7771.7323.745
KONGO 809.1052.573.1453.180126.24253.661425-84-98
SOMALI696.158183.340263118.39352.769446-83-71
TOGO81.46627.36933614.16522.5371.591-83-18
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)59.35156.76795640.87322.311546-31-61
MOZAMBİK 434.436299.59869035.75517.230482-92-94
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE5909001.52540.85815.5963826.8251.633
KAMERUN 19.83817.76989663.55515.273240220-14
BURKİNA FASO25.80333.8121.3108.17713.9301.704-68-59
ZIMBABVE0021.91910.96050000
NIJER 82.91449.1715935.5718.4111.510-93-83
ZAMBIA45571.2772.2615.2942.3414.9669.186
RUANDA166.213135.3088143.9804.7471.193-98-96
UGANDA15.67841.5302.6492443.33713.663-98-92
CAD 80.02722.7392844212.9016.894-99-87
FİLDİŞİ SAHİLİ59.85747.6067954.5352.414532-92-95
BENİN 14845.9321.5512.1001.35410.8532.400
SAO TOME VE PRINCIPE004721.1172.36600
GAMBIYA 134.48014.3701071451831.265-100-99
LİBERYA00341113.25600
GABON 4.7464.1618770000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
MALAVI21.8812.112970000
EKVATOR GİNESİ000000
SEYŞEL ADALARI VE BA1501.2338.2180000
MAYOTTE 1.0232.1262.0790000
TOPLAM 170.851.61633.380.282195148.800.32923.094.802155-13-31
ASYOKÇİN HALK CUMHURİYETİ2.267.385.133453.453.8372003.104.975.052624.582.1862013738
HINDISTAN 106.944.22830.123.263282273.806.68054.152.43019815680
AVUSTRALYA35.255.71317.941.03450942.495.25121.158.1084982118
VIETNAM 14.653.5013.108.70221225.926.4995.660.5152187782
TAYVAN26.229.6266.659.18825424.216.5295.394.421223-8-19
ENDONEZYA 20.064.2547.770.2443879.300.7154.207.026452-54-46
SINGAPUR6.430.4194.799.2287464.591.6213.162.932689-29-34
GÜNEY KORE CUMHURİYE3.420.3142.006.9745875.045.5832.331.9254624816
HONG KONG 10.460.7182.287.7552198.033.4012.099.894261-23-8
TAYLAND 12.031.2573.121.9972597.802.5731.873.663240-35-40
BANGLADEŞ9.080.431721.3327914.447.5631.819.30612659152
SRI LANKA 5.159.4901.442.4162805.651.5201.727.7603061020
MALEZYA 1.336.133384.5192882.567.7981.163.99045392203
JAPONYA 1.776.182995.6145611.031.344611.622593-42-39
PAKISTAN769.675440.707573707.541457.992647-84
YENI ZELANDA315.988312.494989356.675350.8369841312
MALDİV ADALARI57.096194.7803.411149.100188.0921.262161-3
MYANMAR (BURMA) 0049.90032.10564300
FILIPINLER0024.60026.4261.07400
AFGANİSTAN92.200181.4051.96837.57422.382596-59-88
BRUNEI0021.35620.05693900
MOGOLISTAN97.212101.1381.04059.40014.040236-39-86
NEPAL 0024.70012.48150500
BUHUTAN 330.42097.5392950000
VİETNAM (GÜNEY)144.91075.7455230000
FİJİ22.1207.1973250000
TOPLAM 2.522.057.019536.227.1082133.531.322.973731.070.1902074036
DAVÜLKKTC15.348.2955.161.79733618.368.9825.721.4483112011
İSVİÇRE9.228.4191.193.15712910.704.9201.719.4041611644
NORVEÇ561.539783.9401.396354.867520.2941.466-37-34
LİHTENŞTAYN165.84044.8102700000
TOPLAM 25.304.0937.183.70328429.428.7697.961.1472711611
DİĞERYENI KALODENYA VE BA000000
TOPLAM 00000000
ESDBLRUSYA FEDERASYONU 3.852.5773.219.4358365.356.5133.695.1706903915
GÜRCİSTAN7.875.3193.971.7305045.923.0662.201.515372-25-45
UKRAYNA 3.199.6191.667.1255213.238.2511.759.43854316
BEYAZ RUSYA 423.020525.3191.242181.260497.1202.743-57-5
BOSNA-HERSEK2.054.753423.5472062.159.715397.7081845-6
KARADAĞ407.715150.5883691.051.184323.951308158115
KOSOVA443.205218.9984942.412.815194.55381444-11
SIRBİSTAN392.527202.515516511.901183.01035830-10
MAKEDONYA 517.409260.839504328.293154.034469-37-41
ARNAVUTLUK458.179150.557329378.032142.066376-17-6
MOLDAVYA346.320202.050583284.803141.946498-18-30
TOPLAM 19.970.64310.992.70555021.825.8369.690.5114449-12
ODOĞUSUUDİ ARABİSTAN 199.237.99083.478.166419186.632.46675.160.190403-6-10
IRAK161.274.78842.539.616264153.673.26440.516.349264-5-5
İSRAİL104.212.28431.747.694305140.541.06535.816.7762553513
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ60.495.87933.510.33155466.967.81534.380.006513113
KUVEYT14.804.6908.730.97959020.219.97610.537.2265213721
KATAR 11.698.8047.039.29660211.100.9737.108.268640-51
LÜBNAN15.209.0904.060.89326718.770.7233.154.04616823-22
İRAN (İSLAM CUM.)8.300.1922.395.34328911.268.0492.092.29618636-13
UMMAN 6.606.0012.483.9793764.361.8972.017.191462-34-19
BAHREYN 2.343.6331.162.7394963.022.9841.510.1225002930
ÜRDÜN 18.736.5361.311.3457025.012.1621.353.72654333
SURİYE55.066.3351.861.6653418.493.171726.17039-66-61
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T580.241232.4674011.136.273300.8642659629
DUBAİ2.626.574895.966341757.991292.090385-71-67
YEMEN 53.00011.461216486.405106.335219818828
TOPLAM 661.246.038221.461.940335662.445.214215.071.6553250-3
SERBLKOCAELİ SERBEST BLG.5.483274.39150.04829.499699.27223.705438155
ANTALYA SERBEST BÖL.23.456108.7564.63728.341127.4574.4972117
İST.DERİ SERB.BÖLGE1.042724695135.09365.84248712.8658.996
KAYSERİ SERBEST BLG.10.34041.6254.0268.25332.7253.965-20-21
MENEMEN DERİ SR.BLG.19.00126.2211.38021.75816.11174015-39
BURSA SERBEST BÖLG. 11.07631.5132.84545.76210.890238313-65
AVRUPA SERBEST BÖLG.127.618116.6319149.51110.0971.062-93-91
MERSİN SERBEST BÖLGE321.2155.01316135.9005.32739-586
EGE SERBEST BÖLGE 13.73337.6802.7441254317.238-100-99
TRABZON SERBEST BLG.00114.600192200
AHL SERBEST BÖLGE 3666401.750318560.934-99-71
TRAKYA SERBEST BÖLGE39.95014.9043730000
TOPLAM 573.280658.0971.148528.721968.3531.832-847
TRKCMTÜRKMENİSTAN4.299.5746.399.7691.4887.410.5958.654.9181.1687235
KAZAKİSTAN4.852.8304.987.6441.0284.716.5135.114.8101.084-33
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 7.366.0094.540.9156165.652.9732.887.131511-23-36
ÖZBEKİSTAN1.422.8926.311.3874.436170.5511.579.3219.260-88-75
KIRGIZİSTAN1.379.7601.069.209775885.048312.783353-36-71
TACİKİSTAN149.178245.9991.64935.92137.2761.038-76-85
TOPLAM 19.470.24323.554.9231.21018.871.60218.586.239985-3-21
GENEL TOPLAM 4.160.988.2561.177.461.2152835.234.928.5971.362.571.6452602616