EGE MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE GRUBUÜLKE ADI

01.01.2016-30.09.2016

01.01.2017-30.09.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ABFRANSA47.634.27621.785.28845751.160.98021.030.7674117-3
ALMANYA 63.491.44410.410.99116470.234.23711.575.3031651111
BİRLEŞİK KRALLIK15.104.52010.265.17568012.050.9828.011.199665-20-22
AVUSTURYA 15.057.6524.802.31431918.749.4675.730.5383062519
İTALYA12.814.0454.358.65834013.870.8124.701.17833988
İSPANYA11.464.9114.007.04635012.544.3284.213.22733695
ROMANYA 11.144.3712.973.3172675.320.6061.996.881375-52-33
HOLLANDA5.592.0561.862.7533336.009.9211.814.3863027-3
BELÇİKA5.277.2122.209.0614194.149.8421.706.425411-21-23
BULGARİSTAN4.236.6971.208.6542854.606.8931.286.48927996
POLONYA 1.380.166535.7473882.020.2261.017.8605044690
YUNANİSTAN6.755.126918.8401361.827.905710.197389-73-23
PORTEKİZ 2.217.057679.7823072.233.387696.57931212
MACARİSTAN1.948.441795.9074081.548.845656.338424-21-18
DANİMARKA529.240465.125879701.740552.5677873319
İRLANDA763.100332.818436828.897281.6933409-15
SLOVENYA1.077.359128.3091191.477.654252.9431713797
MALTA 309.440168.974546389.463217.6315592629
SLOVAKYA644.167223.860348500.475191.201382-22-15
İSVEÇ139.572136.419977155.583175.7671.1301129
ÇEK CUMHURİYETİ264.517156.943593258.361103.472400-2-34
LİTVANYA106.50866.668626128.81192.4237182139
LETONYA 22.63019.50586218.27265.8123.602-19237
FİNLANDİYA25.9294.018155147.60651.3123484691.177
ESTONYA 145.925119.44081947.52038.323806-67-68
HIRVATİSTAN29.9008.05826977.49424.617318159206
LÜKSEMBURG22.4904.84321575.78019.460257237302
KIBRIS48.60022.1284550000
TOPLAM 208.247.35368.670.642330211.136.08667.214.5883181-2
ABDULBİRLEŞİK DEVLETLER181.965.959101.139.626556203.852.16799.681.60748912-1
KANADA16.338.20715.661.05195918.363.25216.452.150896125
ARJANTİN1.383.286778.2445631.521.855857.9675641010
DOMINIK CUMHURIYETI 487.238281.3205771.447.996675.846467197140
BREZİLYA901.202426.9084741.404.024599.3244275640
MEKSİKA265.209164.609621868.503546.076629227232
KOLOMBİYA 1.514.728589.1693891.361.234502.952369-10-15
BAHAMALAR 863.164563.383653688.752302.464439-20-46
PANAMA1.102.447763.191692381.638239.179627-65-69
VENEZUELLA683.039203.870298427.762184.785432-37-9
TRINIDAD VE TOBAGO207.338147.496711182.303117.350644-12-20
BARBADOS412.227303.095735119.386101.765852-71-66
EKVATOR 23.15610.11743790.488100.5761.111291894
URUGUAY 48.88533.678689134.51388.492658175163
JAMAIKA 418.534295.790707100.65687.032865-76-71
ŞİLİ286.075102.294358186.83469.569372-35-32
BERMUDA 104.42083.88280367.04553.290795-36-36
ARUBA 24.7105.94124067.71951.914767174774
HONDURAS76.94531.087404120.12047.0963925651
NIKARAGUA 25.55016.64265178.77047.080598208183
GUATEMALA 265.953134.51950676.00026.930354-71-80
ANTIGUA VE BERMUDA27.47028.5471.03926.55023.051868-3-19
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
KOSTARIKA 22.95015.47867434.39013.41739050-13
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
CAYMAN ADALARI70.65774.0591.04818.46510.974594-74-85
ANGUILLA75.28058.1657730000
HOLLANDA ANTİLLERİ178.080100.6485650000
BELİZE34.98018.0885170000
PERU25.52014.8235810000
TURKS VE CAICOS ADAS71.32554.2417600000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
GRENADA 73.86857.1817740000
EL SALVADOR 64.98043.9026760000
TOPLAM 208.089.337122.224.728587231.706.230120.929.44052211-1
AFRFAS 4.683.2161.687.7123605.884.0981.816.946309268
CEZAYİR5.410.9891.600.6102966.868.9661.602.481233270
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ3.422.0731.932.0975652.923.4961.586.039543-15-18
MISIR 46.554.3313.717.5668030.132.7801.479.65449-35-60
LİBYA14.464.0372.029.4651404.038.8191.021.084253-72-50
GANA504.274367.383729388.097244.284629-23-34
NİJERYA 635.270320.447504470.664226.828482-26-29
TUNUS 2.579.565530.754206610.920185.808304-76-65
KENYA 68.04745.794673174.798124.330711157171
MAURİTİUS74.80754.537729130.15097.0137457478
SUDAN 160.53945.653284186.35796.54751816111
KONGO 00116.58046.13139600
MORİTANYA 149.07238.60425985.61641.595486-438
CIBUTI002.03319.5319.60700
NIJER 0024.08019.52281100
TOGO67.63520.95931037.92611.088292-44-47
GINE0057.6339.82717100
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE0025.9503.28612700
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)47.44552.4791.1060000
MOZAMBİK 239.350109.4194570000
FİLDİŞİ SAHİLİ53.87038.6787180000
ANGOLA74.18030.8934160000
CAD 71.80919.0512650000
EKVATOR GİNESİ000000
UGANDA13.03814.0251.0760000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
TOPLAM 79.288.27312.697.95716052.158.9628.631.992165-34-32
ASYOKÇİN HALK CUMHURİYETİ462.403.32195.322.178206641.966.722132.393.7912063939
AVUSTRALYA22.179.08911.416.59951526.079.17112.581.0604821810
HINDISTAN 24.364.8886.885.53028357.924.87112.183.48721013877
VIETNAM 5.177.4551.293.8972506.793.4101.496.6942203116
GÜNEY KORE CUMHURİYE1.621.0751.068.5326592.762.0571.410.0045107032
HONG KONG 3.270.176887.1532713.669.8511.173.1383201232
ENDONEZYA 5.213.8671.406.9212703.581.8351.040.947291-31-26
SINGAPUR2.176.0701.529.8587031.347.950915.113679-38-40
BANGLADEŞ7.862.490659.345847.758.858859.242111-130
MALEZYA 409.63086.924212550.853794.5791.44234814
TAYVAN2.699.694674.0092502.332.104472.493203-14-30
TAYLAND 5.008.0391.315.2352631.494.180454.361304-70-65
PAKISTAN784.318461.109588509.289333.955656-35-28
SRI LANKA 1.564.725462.272295740.835221.698299-53-52
JAPONYA 788.214369.704469439.502219.751500-44-41
YENI ZELANDA133.893109.070815256.795213.5288329296
MALDİV ADALARI1.7176.5753.82957.23570.1141.2253.233966
MOGOLISTAN52.29040.15476859.40014.04023614-65
AFGANİSTAN4.0305.5461.3766.0688.2871.3665149
FİJİ22.1207.1973250000
TOPLAM 545.737.101124.007.811227758.330.986166.856.2832203935
DAVÜLİSVİÇRE10.506.0861.252.83211911.602.3111.718.7601481037
KKTC4.523.9761.522.7183374.595.2411.358.3382962-11
NORVEÇ471.899721.2001.528293.188459.0221.566-38-36
LİHTENŞTAYN165.84044.8102700000
TOPLAM 15.667.8013.541.56022616.490.7403.536.1202145-0
DİĞERYENI KALODENYA VE BA000000
TOPLAM 00000000
ESDBLRUSYA FEDERASYONU 1.563.3881.257.5818042.425.8891.633.7816735530
GÜRCİSTAN1.825.304612.9373361.402.398428.121305-23-30
UKRAYNA 866.709457.912528730.763391.908536-16-14
KARADAĞ314.69187.119277462.34899.0912144714
BOSNA-HERSEK00177.98144.38524900
MOLDAVYA67.36921.69632278.82036.7404661769
SIRBİSTAN62.24028.56445976.65330.621399237
MAKEDONYA 52.12415.50429771.42330.1864233795
KOSOVA132.39472.49054825.11316.974676-81-77
BEYAZ RUSYA 56.89128.1244949.66016.5091.709-83-41
ARNAVUTLUK25.0844.84819379.48512.447157217157
TOPLAM 4.966.1952.586.7755215.540.5322.740.764495126
ODOĞUİSRAİL59.235.38716.353.16427692.986.70319.925.1972145722
SUUDİ ARABİSTAN 28.177.07213.660.79348520.879.13710.748.069515-26-21
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ19.284.92310.905.32856517.396.3959.006.070518-10-17
IRAK19.503.4975.850.91830024.776.7217.195.3662902723
KUVEYT5.982.1724.357.4167289.700.0255.355.2225526223
KATAR 4.938.4412.735.6965546.571.3973.665.7155583334
UMMAN 4.648.4141.491.4423212.843.6111.355.251477-39-9
LÜBNAN3.618.1211.168.0763235.235.1061.152.09722045-1
ÜRDÜN 2.522.012307.13212210.281.069603.7265930897
BAHREYN 760.033470.410619749.036453.207605-1-4
İRAN (İSLAM CUM.)691.339175.3932542.077.130386.193186200120
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T447.289180.227403769.939208.5822717216
DUBAİ398.190205.93351772.13241.676578-82-80
SURİYE5.756.840468.7448151.7005.00197-99-99
TOPLAM 155.963.73158.330.672374194.390.10060.101.371309253
SERBLKAYSERİ SERBEST BLG.11.05544.0593.9859.25333.0093.567-16-25
MENEMEN DERİ SR.BLG.41.70385.6202.05321.75816.111740-48-81
BURSA SERBEST BÖLG. 007543.1404.16500
EGE SERBEST BÖLGE 9.29411.6111.2491.0011.9501.948-89-83
AVRUPA SERBEST BÖLG.0011998.64600
TOPLAM 62.052141.2902.27732.77754.3081.657-47-62
TRKCMKAZAKİSTAN420.867350.3928331.390.2081.153.842830230229
TÜRKMENİSTAN197.131196.1959951.756.824849.309483791333
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 1.101.198441.1334011.204.960651.718541948
TACİKİSTAN4101.1442.7923.85117.4984.5448401.430
KIRGIZİSTAN6.73415.6272.3210000
TOPLAM 1.726.3391.004.4925824.355.8422.672.367614152166
GENEL TOPLAM 1.219.748.181393.205.9263221.474.142.255432.737.2332942110