EGE MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE GRUBUÜLKE ADI

01.01.2016-30.06.2016

01.01.2017-30.06.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ABFRANSA38.671.63917.674.47645739.297.71415.541.1603952-12
ALMANYA 41.028.6446.935.57416946.764.2266.996.487150141
BİRLEŞİK KRALLIK10.425.8687.045.9046768.603.8075.612.310652-17-20
AVUSTURYA 10.620.9003.340.31231512.576.4223.558.379283187
İTALYA10.008.2093.377.5423379.103.6693.137.972345-9-7
İSPANYA8.749.1382.895.9743319.588.5353.107.855324107
ROMANYA 8.988.7961.922.8412143.296.3491.258.581382-63-35
HOLLANDA3.687.5711.395.0533784.425.7671.227.00227720-12
BELÇİKA3.543.0071.390.8813932.635.3061.092.123414-26-21
BULGARİSTAN2.917.597839.4712882.841.302791.990279-3-6
POLONYA 1.054.157420.4143991.370.820645.6504713054
MACARİSTAN1.420.438555.6043911.082.625446.042412-24-20
PORTEKİZ 1.896.257590.0353111.443.117427.895297-24-27
DANİMARKA374.039321.166859511.598410.3318023728
YUNANİSTAN4.561.023612.7541341.189.876381.886321-74-38
İRLANDA440.611198.489450644.604206.373320464
SLOVENYA623.16778.9531271.048.535175.30016768122
MALTA 217.832129.397594304.103159.8045254023
İSVEÇ61.33480.6761.315122.949121.17798610050
SLOVAKYA428.854133.077310312.306118.513379-27-11
ÇEK CUMHURİYETİ174.010109.938632187.56582.5944408-25
LETONYA 22.63019.50586218.27265.8123.602-19237
LİTVANYA65.45630.53046669.48346.175665651
ESTONYA 100.21080.63880547.52038.323806-53-52
FİNLANDİYA3204921.53887.27937.25442727.1757.472
LÜKSEMBURG0075.78019.46025700
HIRVATİSTAN29.9008.05826951.91514.1052727475
KIBRIS48.60022.1284550000
TOPLAM 150.160.20550.209.881334147.701.44545.720.552310-2-9
ABDULBİRLEŞİK DEVLETLER126.223.38470.993.764562137.441.68567.734.7554939-5
KANADA11.019.32310.584.47996112.893.18711.487.691891179
DOMINIK CUMHURIYETI 315.524121.7253861.321.346601.498455319394
ARJANTİN1.016.741579.673570956.151558.839584-6-4
BREZİLYA680.342331.178487797.382387.6184861717
KOLOMBİYA 1.374.534519.274378945.557340.137360-31-34
BAHAMALAR 642.778425.677662617.585275.796447-4-35
PANAMA813.676566.308696381.638239.179627-53-58
VENEZUELLA658.965193.875294377.125164.029435-43-15
MEKSİKA198.100110.520558248.683154.5156212640
BARBADOS207.725138.62166796.01688.522922-54-36
JAMAIKA 249.025175.784706100.65687.032865-60-50
TRINIDAD VE TOBAGO129.40693.122720131.93074.4805652-20
BERMUDA 40.04035.40388467.04553.2907956751
ŞİLİ206.65077.439375134.32545.832341-35-41
ARUBA 24.7105.94124044.88332.88473382454
GUATEMALA 241.013106.89344476.00026.930354-68-75
ANTIGUA VE BERMUDA0026.55023.05186800
EKVATOR 23.15610.11743743.11422.51652286123
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
URUGUAY 48.88533.67868919.57016.335835-60-51
NIKARAGUA 0025.97015.69360400
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
CAYMAN ADALARI70.65774.0591.04818.46510.974594-74-85
KOSTARIKA 22.95015.47867422.6804.314190-1-72
HONDURAS76.94531.08740417.6202.735155-77-91
PERU25.52014.8235810000
ANGUILLA51.13041.4258100000
BELİZE000000
EL SALVADOR 64.98043.9026760000
HOLLANDA ANTİLLERİ111.51053.2314770000
TURKS VE CAICOS ADAS000000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
GRENADA 73.86857.1817740000
TOPLAM 144.657.49185.458.340591156.890.97182.497.1975268-3
AFRFAS 3.608.2691.342.4373724.334.0701.310.42730220-2
CEZAYİR4.369.6171.362.8063125.473.2201.261.94723125-7
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ2.036.5741.164.7045722.288.6341.202.577525123
MISIR 37.113.3212.970.8318019.244.490943.35049-48-68
LİBYA12.775.2341.461.1351143.289.167834.522254-74-43
GANA360.081279.730777231.489155.576672-36-44
TUNUS 2.378.715454.771191423.528125.172296-82-72
NİJERYA 614.406306.722499170.70093.310547-72-70
MAURİTİUS50.77036.95372864.03050.5427892637
SUDAN 160.53945.653284131.69336.881280-18-19
MORİTANYA 149.07238.60425963.38931.240493-57-19
KENYA 68.04745.79467348.39330.353627-29-34
GINE0054.3486.43311800
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE0025.9503.28612700
MOZAMBİK 68.29030.8174510000
FİLDİŞİ SAHİLİ53.87038.6787180000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)47.44552.4791.1060000
TOGO64.13518.2372840000
EKVATOR GİNESİ000000
CAD 71.80919.0512650000
ANGOLA74.18030.8934160000
UGANDA13.03814.0251.0760000
TOPLAM 64.092.1379.756.15215235.843.1016.085.617170-44-38
ASYOKÇİN HALK CUMHURİYETİ290.869.62059.911.917206404.567.14082.615.8852043938
AVUSTRALYA12.530.6596.586.65652615.593.2927.590.7094872415
HINDISTAN 11.040.3063.259.08429535.626.4947.559.741212223132
GÜNEY KORE CUMHURİYE1.186.315846.1727132.114.7841.104.8865227831
VIETNAM 2.163.435540.9822503.859.415844.9192197856
HONG KONG 2.792.314733.6692632.180.871679.255311-22-7
ENDONEZYA 3.981.7971.085.3592732.237.305672.607301-44-38
SINGAPUR1.866.2191.219.7746541.071.702665.056621-43-45
BANGLADEŞ4.281.061365.982854.554.884489.018107634
TAYVAN2.063.006504.8682452.005.064352.955176-3-30
TAYLAND 2.044.689525.0942571.019.970333.692327-50-36
PAKISTAN688.868400.619582385.589239.839622-44-40
SRI LANKA 973.565285.593293740.835221.698299-24-22
MALEZYA 132.80027.224205113.523170.3201.500-15526
JAPONYA 248.281128.874519300.257167.0365562130
YENI ZELANDA76.99563.445824119.405108.6829105571
MALDİV ADALARI1.7176.5753.82935.75541.2331.1531.982527
MOGOLISTAN52.29040.15476859.40014.04023614-65
AFGANİSTAN006.0688.2871.36600
FİJİ22.1207.1973250000
TOPLAM 337.016.05776.539.236227476.591.752103.879.8572184136
DAVÜLİSVİÇRE7.429.309802.6531087.638.4411.054.768138331
KKTC3.202.8501.119.8633502.757.656810.777294-14-28
NORVEÇ353.693527.6351.492189.434302.3911.596-46-43
LİHTENŞTAYN165.84044.8102700000
TOPLAM 11.151.6922.494.96022410.585.5302.167.936205-5-13
DİĞERYENI KALODENYA VE BA000000
TOPLAM 00000000
ESDBLRUSYA FEDERASYONU 665.697634.1329531.332.592888.53666710040
GÜRCİSTAN1.145.789401.8553511.010.884329.377326-12-18
UKRAYNA 623.475303.473487353.173191.391542-43-37
KARADAĞ64.91341.342637373.05382.675222475100
MAKEDONYA 21.9607.37433650.69327.419541131272
BEYAZ RUSYA 41.07123.6035759.66016.5091.709-76-30
BOSNA-HERSEK0045.80012.85928100
MOLDAVYA44.56215.33834424.33910.324424-45-33
ARNAVUTLUK25.0844.84819325.3606.697264138
KOSOVA111.31462.3835602.7914.9531.775-97-92
SIRBİSTAN24.0008.26834523.4804.371186-2-47
TOPLAM 2.767.8651.502.6165433.251.8251.575.114484175
ODOĞUİSRAİL39.067.89911.242.49028858.110.83412.446.3112144911
SUUDİ ARABİSTAN 22.310.50410.482.81847015.126.3938.205.806542-32-22
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ12.877.4247.245.66156311.846.2735.968.937504-8-18
IRAK12.105.5153.817.19231515.723.1724.457.6412843017
KUVEYT3.929.0052.793.3097115.744.9153.073.8055354610
KATAR 3.656.8981.980.2695424.394.9792.487.4655662026
UMMAN 3.397.1531.095.4373221.569.100852.112543-54-22
LÜBNAN2.261.983750.5553323.675.713634.75817362-15
ÜRDÜN 2.070.647236.9001147.274.405448.6816225189
BAHREYN 654.653398.180608457.724317.246693-30-20
İRAN (İSLAM CUM.)584.889158.7652711.064.315223.2842108241
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T339.359152.937451580.109162.522280716
DUBAİ212.610111.02852225.63213.225516-88-88
SURİYE3.502.640275.434790000
TOPLAM 106.971.17840.740.974381125.593.56439.291.79331317-4
SERBLKAYSERİ SERBEST BLG.7.35531.6834.3087.46330.2774.0571-4
MENEMEN DERİ SR.BLG.0021.63415.54671900
BURSA SERBEST BÖLG. 007543.1404.16500
EGE SERBEST BÖLGE 9.29411.6111.2490000
TOPLAM 16.64943.2942.60029.85148.9641.6407913
TRKCMKAZAKİSTAN128.448135.1391.052893.817770.322862596470
TÜRKMENİSTAN197.131196.195995755.854582.095770283197
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 759.097280.666370793.467396.066499541
TACİKİSTAN4101.1442.7920000
KIRGIZİSTAN4.53510.4532.3050000
TOPLAM 1.089.621623.5975722.443.1381.748.483716124180
GENEL TOPLAM 817.922.896267.369.049327958.931.177283.015.513295176