TÜRKİYE GENELİ KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE ADI

01.01.2016-30.11.2016

01.01.2017-30.11.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ÇİN HALK CUMHURİYETİ3.350.736.503672.677.1672014.368.598.494882.746.6032023031
BİRLEŞİK DEVLETLER515.255.843264.136.085513574.396.679269.034.954468112
SUUDİ ARABİSTAN 261.027.637110.202.572422240.833.00597.125.549403-8-12
HINDISTAN 178.516.98146.739.965262384.224.82675.415.26319611561
IRAK243.203.53663.333.053260218.134.72957.463.957263-10-9
FRANSA104.181.46442.923.353412131.052.18048.944.8713732614
İSRAİL146.658.84243.540.132297195.960.42348.846.4372493412
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ81.927.60345.156.79155189.653.38247.553.35453095
AVUSTRALYA55.145.76627.634.17250168.245.09832.557.6604772418
KANADA29.726.20628.010.04294231.205.06328.367.64790951
BİRLEŞİK KRALLIK33.305.02223.751.95671328.284.59622.380.651791-15-6
ALMANYA 98.999.76620.831.286210105.073.03022.102.20821066
İTALYA35.701.33914.731.19841334.528.41316.769.658486-314
KUVEYT20.486.58511.962.13658428.730.54314.867.6595174024
İSPANYA19.818.7438.059.45640728.157.14310.534.1803744231
KATAR 15.058.0348.839.26358715.730.15910.137.720644415
TÜRKMENİSTAN5.075.7937.181.8111.4158.474.3299.184.1551.0846728
VIETNAM 24.538.7425.534.22322638.989.6998.360.8902145951
KKTC20.860.7856.884.09533024.941.9228.328.9873342021
TAYVAN37.965.4579.429.85824835.550.1007.970.399224-6-15
MISIR 116.678.3519.248.98879121.534.5747.836.047644-15
AVUSTURYA 20.071.2736.993.51034823.377.6907.785.1473331611
ROMANYA 25.791.8868.639.97833520.987.9667.589.227362-19-12
ENDONEZYA 24.822.0079.508.59638317.389.2007.175.856413-30-25
FAS 15.915.4955.680.04835723.313.5666.847.0292944621
KAZAKİSTAN7.435.3067.145.5579615.708.5976.613.8181.159-23-7
RUSYA FEDERASYONU 6.383.4414.925.9047727.672.2635.364.815699209
LÜBNAN23.791.9265.655.41623828.870.1974.715.90016321-17
PANAMA3.814.6212.639.7776926.754.8894.385.3616497766
LİBYA34.101.0397.140.50420919.788.7544.374.870221-42-39
CEZAYİR39.269.6688.617.29521919.057.3654.374.157230-51-49
BULGARİSTAN14.881.4395.654.03538017.293.5004.043.57423416-28
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 9.388.0765.450.7545817.774.5333.972.694511-17-27
YUNANİSTAN31.921.4503.645.61911434.783.5593.901.58211297
SINGAPUR8.740.0246.802.6257785.233.2243.676.221702-40-46
TAYLAND 15.808.7354.103.08426014.725.1743.667.424249-7-11
GÜRCİSTAN9.983.3934.870.7154888.160.8503.444.617422-18-29
BELÇİKA11.971.0174.012.4453356.593.6743.281.286498-45-18
HONG KONG 14.123.3053.100.98722012.150.3143.144.430259-141
GÜNEY KORE CUMHURİYE4.709.5042.599.5235526.227.7673.108.4734993220
HOLLANDA9.005.4493.876.3114308.178.8293.033.238371-9-22
İRAN (İSLAM CUM.)14.081.3554.322.44530716.901.8672.946.32717420-32
UMMAN 9.874.2743.550.6063606.568.9662.886.019439-33-19
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ5.606.8983.144.3545615.045.2852.689.781533-10-14
UKRAYNA 4.459.2172.373.1575324.849.9162.629.783542911
MEKSİKA1.959.5001.293.9536603.530.5782.605.11973880101
BANGLADEŞ14.546.4201.264.2438721.168.2602.541.79512046101
POLONYA 4.615.5672.455.8285324.097.2842.393.472584-11-3
İSVİÇRE13.445.9141.818.28413514.290.5572.300.402161627
BREZİLYA4.350.1942.001.1184605.206.4342.295.2784412015
ARJANTİN3.206.7791.939.5426053.847.4752.209.3055742014
PORTEKİZ 4.648.4231.530.1683295.756.6042.092.6143642437
BAHREYN 2.906.6731.447.3534984.215.5872.090.1114964544
ÜRDÜN 31.601.8771.879.5795937.352.5382.063.866551810
SRI LANKA 6.962.1351.941.6982796.348.2581.914.204302-9-1
MALEZYA 2.436.849815.6333353.156.4081.870.42159330129
MACARİSTAN3.179.3671.256.6593953.965.5611.744.6694402539
ÖZBEKİSTAN1.499.5536.444.6874.298333.0021.699.3785.103-78-74
DOMINIK CUMHURIYETI 906.684684.5467552.760.9151.438.221521205110
SURİYE61.900.5192.118.1913430.801.2281.374.62045-50-35
TUNUS 8.415.9931.242.9811483.902.1281.125.997289-54-9
DANİMARKA1.259.8011.036.9608231.485.6471.108.218746187
İRLANDA1.795.774984.3235481.879.5271.105.893588512
JAPONYA 2.194.9911.232.1975611.397.395861.552617-36-30
MALTA 871.193517.7895941.438.393784.6285456552
SUDAN 3.276.784305.489931.738.600775.094446-47154
İSVEÇ415.205839.7322.022392.602758.2331.931-5-10
KOLOMBİYA 2.430.284924.7743812.069.361755.847365-15-18
BAHAMALAR 917.715592.9116461.253.979718.8145733721
GANA1.104.706665.749603796.893701.222880-285
KOCAELİ SERBEST BLG.5.608294.57252.53129.504699.87523.722426138
NİJERYA 2.754.9161.768.1256421.344.868691.040514-51-61
GRENADA 73.86857.181774573.200686.5961.1986761.101
YENI ZELANDA593.421595.7041.004666.794655.3849831210
JAMAIKA 952.415684.683719991.757635.1446404-7
PAKISTAN866.027506.098584941.090597.310635918
NORVEÇ681.497916.7491.345434.306593.2781.366-36-35
BOSNA-HERSEK2.705.345547.5512022.922.785577.04919785
BEYAZ RUSYA 447.607590.2721.319190.312509.8452.679-57-14
VENEZUELLA1.407.156540.5093841.108.045509.687460-21-6
KIRGIZİSTAN1.675.1791.276.1897621.266.448486.307384-24-62
KARADAĞ850.728279.4563281.467.148439.8493007257
SLOVENYA1.836.795410.2012232.119.587428.269202154
BERMUDA 218.788209.953960359.579405.6851.1286493
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T720.721267.1173711.357.589392.5822898847
ÇEK CUMHURİYETİ687.824397.364578741.099378.7445118-5
ANGOLA1.245.198813.699653592.547363.660614-52-55
MALİ83.29863.739765328.829350.4401.066295450
SLOVAKYA885.084312.259353858.860348.660406-312
URUGUAY 252.341138.133547825.121331.302402227140
MALDİV ADALARI101.811410.5274.032205.120314.5491.533101-23
DUBAİ3.467.4521.187.997343770.206303.305394-78-74
KENYA 266.596189.522711392.260279.3767124747
MAKEDONYA 758.888451.573595737.574273.690371-3-39
KOSTARIKA 465.600279.373600469.223258.5575511-7
SENEGAL 211.52154.663258130.150255.3231.962-38367
MOLDAVYA444.150259.967585466.190253.5465445-2
KOSOVA582.833271.8534662.555.496250.15798338-8
SIRBİSTAN444.673228.398514620.212246.428397398
HONDURAS410.588245.335598441.072223.8245077-9
ARNAVUTLUK6.014.289643.247107622.061223.307359-90-65
LİTVANYA544.006394.076724333.120220.550662-39-44
TRINIDAD VE TOBAGO299.218226.111756309.844192.7496224-15
MORİTANYA 238.71271.288299485.150186.457384103162
ŞİLİ777.478277.633357499.789170.535341-36-39
MAURİTİUS147.32797.761664223.116154.8036945158
EKVATOR 467.587254.109543191.524150.403785-59-41
BARBADOS705.469463.621657222.026150.283677-69-68
NIKARAGUA 303.848152.027500271.625149.977552-11-1
FILIPINLER00148.100142.95396500
ETİYOPYA148.577133.91990171.050134.9191.899-521
ANTALYA SERBEST BÖL.45.872144.8563.15829.428130.4324.432-36-10
YEMEN 53.00011.461216567.871123.987218971982
GUATEMALA 497.139255.896515288.615117.394407-42-54
CIBUTI1.0701.4161.323297.455115.91739027.7008.089
NIJER 82.91449.171593142.291111.49178472127
ANTIGUA VE BERMUDA130.410110.850850211.460105.03049762-5
KAMERUN 2.526.34748.357195.126.481104.86320103117
TACİKİSTAN150.164247.3931.647156.11696.9396214-61
FİLDİŞİ SAHİLİ60.61457.911955137.30693.65468212762
CAYMAN ADALARI243.555130.945538213.57691.833430-12-30
SOMALI696.683184.832265142.36684.474593-80-54
LETONYA 333.329204.44261369.61475.9851.092-79-63
SVAZILAND 14.72541.8332.84152.19075.9031.45425481
ESTONYA 463.404338.16673095.95174.973781-79-78
GINE174.986332.1941.89882.62672.582878-53-78
ARUBA 47.63228.169591168.59968.375406254143
HIRVATİSTAN104.26337.06235590.59468.109752-1384
İST.DERİ SERB.BÖLGE1.9141.874979135.60866.6584926.9853.456
ST.KİTTS VE NEVİS450.599194.103431290.35663.881220-36-67
FİNLANDİYA104.42136.478349159.51162.1373905370
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)68.70167.00497558.10355.817961-15-17
KONGO 809.1052.573.1453.180126.24253.661425-84-98
UGANDA15.75841.5482.63772.97448.95067136318
BELİZE80.09149.916623168.86042.215250111-15
BENİN 14845.93243.64538.873891308.12746.178
TOGO81.46627.36933652.09133.624645-3623
KIBRIS69.26028.43041023.32033.5281.438-6618
KAYSERİ SERBEST BLG.14.37554.5303.7939.35333.0153.530-35-39
TURKS VE CAICOS ADAS120.31092.85577242.09032.913782-65-65
MYANMAR (BURMA) 0049.90032.10564300
AFGANİSTAN101.656193.8181.90738.37429.511769-62-85
CAD 80.02722.73928429.55027.847942-6322
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
BRUNEI0021.35620.05693900
LÜKSEMBURG22.4904.84321575.78019.460257237302
MENEMEN DERİ SR.BLG.83.667176.9822.11521.78917.459801-74-90
MOZAMBİK 475.486334.89870435.75517.230482-92-95
PARAGUAY7120023.11115.903688330.0571.135.799
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE5909001.52540.85815.5963826.8251.633
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
PERU249.212165.81466523.98014.762616-90-91
MOGOLISTAN97.212101.1381.04059.49714.041236-39-86
BURKİNA FASO25.80333.8121.3108.40213.9411.659-67-59
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
BURSA SERBEST BÖLG. 12.22637.9933.10848.08212.900268293-66
NEPAL 0024.70012.48150500
ZIMBABVE0021.91910.96050000
TRAKYA SERBEST BÖLGE39.95014.90437313.00010.907839-67-27
YENI KALODENYA VE BA17.0264.37125724.54010.74143844146
AVRUPA SERBEST BÖLG.199.301170.0178539.51110.0971.062-95-94
BUHUTAN 330.42097.53929581.6309.758120-75-90
LİHTENŞTAYN240.06066.31127650.5408.320165-79-87
EGE SERBEST BÖLGE 14.37638.7762.6973.6128.1982.269-75-79
ANGUILLA99.27069.62070113.8617.221521-86-90
ZAMBIA4656781.4586.9276.6849651.391886
MERSİN SERBEST BÖLGE402.4757.12918210.9006.39330-48-10
RUANDA166.213135.3088143.9804.7471.193-98-96
SAO TOME VE PRINCIPE004721.1172.36600
GAMBIYA 138.60517.919129895522583-99-97
GUYANA00715157.24600
HAITI 004547210.40800
AHL SERBEST BÖLGE 3666401.750730643.461-98-52
TRABZON SERBEST BLG.00114.600192200
LİBERYA00341113.25600
SURİNAM 19.5153.3131701.3005341-93-98
MAYOTTE 1.0232.1262.0790000
HOLLANDA ANTİLLERİ203.018116.7725750000
EKVATOR GİNESİ4.64926.4075.6810000
GABON 4.7464.1618770000
FİJİ22.1207.1973250000
SEYŞEL ADALARI VE BA1501.2338.2180000
EL SALVADOR 209.853120.2465730000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
VİETNAM (GÜNEY)144.91075.7455230000
MALAVI22.0583.1511430000
GENEL TOPLAM5.988.330.1561.656.930.2642777.302.375.4061.888.712.2212592214