EGE MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN KAYDA ALINAN DOĞALTAŞ İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE ADI

01.01.2016-31.07.2016

01.01.2017-31.07.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ÇİN HALK CUMHURİYETİ339.248.14869.761.183206485.544.82999.465.2532054343
BİRLEŞİK DEVLETLER143.107.97979.684.706557162.568.07079.359.19048814-0
FRANSA41.678.72419.106.28445843.829.67317.530.7344005-8
İSRAİL44.411.88412.522.17428268.471.05214.672.6222145417
KANADA12.772.36812.280.29496114.767.08213.256.513898168
AVUSTRALYA14.606.4187.548.70851718.941.3519.280.8014903023
HINDISTAN 15.033.9764.282.13228541.818.8278.942.297214178109
SUUDİ ARABİSTAN 24.622.72811.922.91148416.505.2128.874.911538-33-26
ALMANYA 45.834.5277.799.89417055.555.2128.859.8651592114
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ14.685.6758.396.86257213.348.4636.763.177507-9-19
BİRLEŞİK KRALLIK11.517.2577.849.9566829.803.2536.400.311653-15-18
IRAK13.596.8324.287.60531517.690.4315.037.4932853017
AVUSTURYA 12.229.6073.859.11431615.511.1244.615.0552982720
KUVEYT4.533.3163.324.7617336.928.5803.679.7345315311
İTALYA10.685.7983.678.06034410.601.1533.652.806345-1-1
İSPANYA9.844.6323.303.30533610.867.2073.477.297320105
KATAR 4.073.9062.237.7445495.140.9922.933.5255712631
FAS 3.833.2521.439.4763764.920.8481.536.256312287
ROMANYA 9.783.1622.204.8632253.950.0861.476.673374-60-33
CEZAYİR4.549.9681.405.4303096.221.8661.471.334236375
HOLLANDA4.576.6991.533.7553355.082.5681.445.29428411-6
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ2.410.6141.358.3895642.682.9361.437.439536116
İSVİÇRE8.078.179902.8121129.373.9011.348.1241441649
BELÇİKA4.160.9321.657.6143983.153.0601.305.867414-24-21
GÜNEY KORE CUMHURİYE1.227.282867.6767072.286.4551.219.6025338641
MISIR 43.886.0213.448.4587924.018.2601.182.68949-45-66
VIETNAM 2.163.435540.9822505.169.9001.138.416220139110
RUSYA FEDERASYONU 948.924847.1278931.518.6061.006.6486636019
BULGARİSTAN3.333.440953.1622863.455.821989.99028644
KKTC3.683.1821.274.8723463.382.932988.107292-8-22
UMMAN 3.423.0961.110.6063241.741.875948.808545-49-15
KAZAKİSTAN206.000199.7929701.060.181914.878863415358
LÜBNAN2.617.990840.8123214.457.794901.353202707
LİBYA13.195.9301.633.2071243.289.167834.522254-75-49
ENDONEZYA 4.297.4071.145.4272672.772.345813.471293-35-29
POLONYA 1.191.227464.4483901.659.640812.2394893975
SINGAPUR1.940.3241.284.1416621.197.871769.112642-38-40
HONG KONG 2.874.984754.3362622.366.111742.937314-18-2
ARJANTİN1.172.610665.9955681.122.474651.172580-4-2
DOMINIK CUMHURIYETI 409.934229.9575611.370.146634.991463234176
ÜRDÜN 2.201.887253.30511510.228.705593.41358365134
TÜRKMENİSTAN197.131196.195995772.494591.695766292202
BANGLADEŞ5.184.976450.824875.109.744551.892108-122
MACARİSTAN1.618.688637.2433941.197.565493.749412-26-23
BREZİLYA768.237379.8214941.029.840473.8984603425
DANİMARKA444.894376.710847586.936471.8868043225
PORTEKİZ 2.039.537610.4192991.513.197455.583301-26-25
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 784.133289.919370908.516450.6104961655
KOLOMBİYA 1.374.534519.2743781.063.980397.330373-23-23
YUNANİSTAN4.632.227631.5211361.265.176395.176312-73-37
NORVEÇ420.349624.0721.485242.025383.5141.585-42-39
TAYVAN2.204.236554.3722522.104.854381.645181-5-31
TAYLAND 2.772.539706.5672551.165.280370.475318-58-48
GÜRCİSTAN1.338.818458.4373421.161.796368.306317-13-20
BAHREYN 682.903417.750612534.071344.956646-22-17
MEKSİKA198.100110.520558541.033332.689615173201
MALEZYA 132.80027.224205227.003329.8291.453711.112
PAKISTAN688.868400.619582458.389305.962667-33-24
BAHAMALAR 687.429449.425654641.706282.068440-7-37
PANAMA884.697614.216694381.638239.179627-57-61
İRLANDA440.611198.489450719.269237.5213306320
UKRAYNA 655.935324.210494452.626232.119513-31-28
SLOVENYA806.58392.7201151.413.920231.28716475149
İRAN (İSLAM CUM.)623.739161.8732601.084.865226.7782097440
SRI LANKA 973.565285.593293740.835221.698299-24-22
JAPONYA 361.086178.684495439.502219.7515002223
MALTA 240.058142.091592387.543216.9055606153
NİJERYA 635.270320.447504366.040187.286512-42-42
GANA447.591334.388747283.861186.594657-37-44
VENEZUELLA658.965193.875294377.125164.029435-43-15
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T339.359152.937451580.109162.522280716
TUNUS 2.405.325466.709194549.991153.176279-77-67
İSVEÇ74.439101.9501.370139.623143.9531.0318841
SLOVAKYA453.334144.734319355.681134.819379-22-7
YENI ZELANDA114.44395.514835141.250127.5989032334
ÇEK CUMHURİYETİ219.704147.940673235.00199.0114217-33
MAURİTİUS51.60538.536747130.15097.013745152152
TRINIDAD VE TOBAGO154.718120.125776156.53396.0256131-20
BARBADOS207.725138.62166799.89691.233913-52-34
JAMAIKA 249.025175.784706100.65687.032865-60-50
EKVATOR 23.15610.11743766.96786.0381.285189750
KARADAĞ64.91341.342637373.05382.675222475100
LİTVANYA65.45630.53046682.79868.36082626124
LETONYA 22.63019.50586218.27265.8123.602-19237
ŞİLİ232.45080.505346160.49957.451358-31-29
BERMUDA 61.46053.29286767.04553.2907959-0
KONGO 00116.58046.13139600
FİNLANDİYA3204921.538139.24942.27430443.4158.492
MALDİV ADALARI1.7176.5753.82935.75541.2331.1531.982527
ESTONYA 124.450100.50680847.52038.323806-62-62
SUDAN 160.53945.653284131.69336.881280-18-19
URUGUAY 48.88533.67868945.25033.222734-7-1
ARUBA 24.7105.94124044.88332.88473382454
MORİTANYA 149.07238.60425963.38931.240493-57-19
KAYSERİ SERBEST BLG.8.80536.8374.1847.64630.9304.045-13-16
SIRBİSTAN58.97826.82545576.65330.6213993014
KENYA 68.04745.79467348.39330.353627-29-34
MAKEDONYA 27.96010.13336271.42330.186423155198
GUATEMALA 241.013106.89344476.00026.930354-68-75
DUBAİ212.610111.02852245.97225.477554-78-77
HIRVATİSTAN29.9008.05826977.49424.617318159206
ANTIGUA VE BERMUDA0026.55023.05186800
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
LÜKSEMBURG0075.78019.46025700
HONDURAS76.94531.08740441.35018.238441-46-41
TACİKİSTAN4101.1442.7923.85117.4984.5448401.430
BEYAZ RUSYA 41.07123.6035759.66016.5091.709-76-30
BOSNA-HERSEK0064.60016.35125300
NIKARAGUA 25.55016.64265125.97015.6936042-6
MENEMEN DERİ SR.BLG.19.00126.2211.38021.63415.54671914-41
KOSOVA111.31462.38356023.57115.125642-79-76
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
MOLDAVYA67.36921.69632246.99514.617311-30-33
MOGOLISTAN52.29040.15476859.40014.04023614-65
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
CAYMAN ADALARI70.65774.0591.04818.46510.974594-74-85
GINE0057.6339.82717100
AFGANİSTAN006.0688.2871.36600
ARNAVUTLUK25.0844.84819325.3606.697264138
KOSTARIKA 22.95015.47867422.6804.314190-1-72
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE0025.9503.28612700
BURSA SERBEST BÖLG. 007543.1404.16500
ANGUILLA51.13041.4258100000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
PERU25.52014.8235810000
UGANDA13.03814.0251.0760000
EKVATOR GİNESİ000000
HOLLANDA ANTİLLERİ133.83077.0375760000
TURKS VE CAICOS ADAS000000
SURİYE3.502.640275.434790000
FİJİ22.1207.1973250000
MOZAMBİK 68.29030.8174510000
KIRGIZİSTAN4.53510.4532.3050000
EGE SERBEST BÖLGE 9.29411.6111.2490000
FİLDİŞİ SAHİLİ53.87038.6787180000
YENI KALODENYA VE BA000000
BELİZE000000
KIBRIS48.60022.1284550000
EL SALVADOR 64.98043.9026760000
PORTO RİKO25.5607.9503110000
LİHTENŞTAYN165.84044.8102700000
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)47.44552.4791.1060000
GRENADA 73.86857.1817740000
ANGOLA74.18030.8934160000
CAD 71.80919.0512650000
TOGO64.13518.2372840000
GENEL TOPLAM932.513.949303.138.0073251.136.474.391334.097.8412942210