EGE MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN KAYDA ALINAN MADEN İHRACATI ÜLKELERE GÖRE

ÜLKE GRUBUÜLKE ADI

01.01.2016-31.07.2016

01.01.2017-31.07.2017MİKTAR
DEĞİŞİM
(%)
TUTAR
DEĞİŞİM
(%)
MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)MİKTAR (KG)TUTAR ($)BİRİM FİYAT ($/TON)
ABİTALYA968.315.57327.560.69328977.457.90228.401.1932913
İSPANYA478.506.61317.036.16936796.890.08625.138.227326748
BULGARİSTAN3.694.1501.023.52427721.378.86524.238.8281.1344792.268
FRANSA64.503.32520.670.64332054.761.12418.502.639338-15-10
ALMANYA 90.019.48012.259.55413691.562.77613.421.61314729
BİRLEŞİK KRALLIK26.575.0679.806.73636930.682.6318.845.56528815-10
HOLLANDA59.419.1354.737.5158070.260.5185.784.591821822
AVUSTURYA 14.595.0164.440.10230416.288.2695.125.0283151215
POLONYA 104.801.4044.071.9863981.365.5273.488.48543-22-14
PORTEKİZ 25.702.1922.867.85411247.779.5513.434.477728620
BELÇİKA37.560.1763.354.9368960.176.9053.108.7125260-7
ROMANYA 11.261.5952.358.4302094.923.3031.610.465327-56-32
DANİMARKA9.629.1521.049.2571099.606.8051.200.066125-014
YUNANİSTAN42.767.9802.130.177504.879.637780.058160-89-63
MACARİSTAN1.664.939785.9154721.253.926707.650564-25-10
HIRVATİSTAN19.539.0591.095.1695614.483.771658.57645-26-40
SLOVENYA3.030.998545.6861801.685.951590.647350-448
İRLANDA1.858.798417.1892242.863.385482.0261685416
ÇEK CUMHURİYETİ479.252363.751759651.068375.287576363
MALTA 240.058142.091592387.543216.9055606153
İSVEÇ1.573.591235.093149583.256215.360369-63-8
SLOVAKYA497.772172.068346375.681140.577374-25-18
FİNLANDİYA7.444.418229.45731669.561121.755182-91-47
LİTVANYA65.50930.61746789.17071.83180636135
LETONYA 22.63019.50586218.27265.8123.602-19237
ESTONYA 151.450109.68572476.24454.949721-50-50
LÜKSEMBURG0075.78019.46025700
KIBRIS48.60022.1284550000
TOPLAM 1.973.967.932117.535.932602.291.227.505146.800.781641625
ABDULBİRLEŞİK DEVLETLER269.223.37591.238.611339295.342.69196.254.869326105
KANADA34.981.94213.591.84238931.510.47314.643.219465-108
BREZİLYA10.218.7201.120.51111013.239.4471.592.3531203042
ARJANTİN1.372.825709.8105171.394.279977.724701238
DOMINIK CUMHURIYETI 419.032277.2156621.374.888659.125479228138
MEKSİKA214.696205.260956603.232658.6241.092181221
KOLOMBİYA 1.540.254602.4123911.158.074431.845373-25-28
BAHAMALAR 687.429449.425654641.706282.068440-7-37
PANAMA884.697614.216694381.638239.179627-57-61
VENEZUELLA658.965193.875294377.125164.029435-43-15
EKVATOR 23.15610.117437983.502135.5711384.1471.240
TRINIDAD VE TOBAGO154.718120.125776156.53396.0256131-20
BARBADOS207.725138.62166799.89691.233913-52-34
JAMAIKA 249.025175.784706100.65687.032865-60-50
ŞİLİ232.45080.505346201.29365.552326-13-19
BERMUDA 61.46053.29286767.04553.2907959-0
URUGUAY 48.88533.67868965.25035.960551337
ARUBA 24.7105.94124044.88332.88473382454
GUATEMALA 241.013106.89344476.00026.930354-68-75
ANTIGUA VE BERMUDA0026.55023.05186800
ABD VİRJİN ADALARI20.39515.73577236.07020.2575627729
HONDURAS76.94531.08740441.35018.238441-46-41
NIKARAGUA 25.55016.64265125.97015.6936042-6
INGILIZ VIRJIN ADALA0024.30014.96361600
BİR.DEV.MİNOR OUTLY.0025.43813.33152400
PERU78.52018.19023228.65912.915451-64-29
CAYMAN ADALARI70.65774.0591.04818.46510.974594-74-85
KOSTARIKA 22.95015.47867422.6804.314190-1-72
PORTO RİKO25.5607.9503110000
GRENADA 73.86857.1817740000
HOLLANDA ANTİLLERİ133.83077.0375760000
EL SALVADOR 64.98043.9026760000
BELİZE000000
TURKS VE CAICOS ADAS000000
ANGUILLA51.13041.4258100000
TOPLAM 322.089.462110.126.815342348.068.093116.661.24933586
AFRMISIR 58.889.3885.180.1328864.811.5523.712.7655710-28
GÜNEY AFRİKA CUMHURİ8.432.9702.041.2142429.795.7122.264.6092311611
FAS 5.174.1691.602.29931023.625.3752.109.6408935732
CEZAYİR4.747.8951.447.6083057.453.0011.658.3562235715
TUNUS 34.493.5481.554.5144547.493.1441.359.8872938-13
LİBYA13.195.9301.633.2071243.296.898882.190268-75-46
NİJERYA 6.235.860536.049869.320.360823.876884954
GANA545.591348.530639296.222236.088797-46-32
MAURİTİUS307.60564.400209615.150147.727240100129
CIBUTI320.00085.521267280.00074.174265-13-13
KENYA 68.04745.794673272.83358.37421430127
KONGO 00116.58046.13139600
SUDAN 160.53945.653284131.69336.881280-18-19
MORİTANYA 149.07238.60425963.38931.240493-57-19
GINE0057.6339.82717100
KAMERUN 0015.9607.63747800
BENİN 0099.0004.2934300
KONGO(DEM.CM)E.ZAİRE0025.9503.28612700
LESOTHO 0030.0003.28511000
TANZANYA(BİRLEŞ.CUM)47.44552.4791.1068611.2901.498-98-98
SENEGAL 001.80057031700
ZAMBIA0061651.07900
SOMALI933553.8210000
UGANDA29.43815.3925230000
TOGO64.13518.2372840000
MADAGASKAR256.20035.8401400000
EKVATOR GİNESİ000000
CAD 71.80919.0512650000
ANGOLA74.18030.8934160000
FİLDİŞİ SAHİLİ53.87038.6787180000
SVAZILAND 14.72541.8332.8410000
MOZAMBİK 68.29030.8174510000
TOPLAM 133.400.80014.907.099112167.803.17313.472.1908026-10
ASYOKÇİN HALK CUMHURİYETİ349.476.55770.950.336203495.117.567102.211.3532064244
GÜNEY KORE CUMHURİYE14.746.9095.007.35334013.702.66517.897.0541.306-7257
HINDISTAN 44.714.1736.601.51314870.162.11611.377.8081625772
AVUSTRALYA18.722.9238.081.95543221.374.6789.702.0234541420
VIETNAM 5.221.435998.3621919.742.9401.756.5031808776
ENDONEZYA 6.637.1511.376.3672075.822.4501.097.023188-12-20
MALEZYA 3.890.876533.1701375.164.6101.084.70421033103
JAPONYA 30.272.136824.151278.365.5701.017.681122-7223
SINGAPUR1.965.2361.316.0256701.226.365798.883651-38-39
BANGLADEŞ8.278.576717.145878.297.744784.2379509
HONG KONG 2.885.139793.6542752.384.111751.630315-17-5
TAYVAN18.978.54714.229.6607504.767.694616.183129-75-96
TAYLAND 3.553.757945.8802662.550.190540.486212-28-43
PAKISTAN1.056.217501.603475742.730489.637659-30-2
SRI LANKA 1.529.200352.2442301.564.235283.8021812-19
YENI ZELANDA117.374119.5921.019143.997146.7821.0192323
MALDİV ADALARI1.7176.5753.82935.75541.2331.1531.982527
MYANMAR (BURMA) 185.00061.67133381.00029.934370-56-51
FILIPINLER2.556.000316.73112474.00024.165327-97-92
MOGOLISTAN52.29240.19776959.40014.04023614-65
AFGANİSTAN36.1003.2138911.8199.665818-67201
FİJİ22.1207.1973250000
TOPLAM 514.899.435113.784.597221651.391.636150.674.8272312732
DAVÜLİSVİÇRE8.079.668912.53711316.081.6441.547.158969970
KKTC5.765.6731.365.8632375.629.8191.152.954205-2-16
İZLANDA22.075.0001.189.4865421.675.0001.149.22253-2-3
NORVEÇ429.948690.1721.605248.673428.1291.722-42-38
LİHTENŞTAYN165.84044.8102700000
TOPLAM 36.516.1294.202.86711543.635.1364.277.46398192
DİĞERYENI KALODENYA VE BA000000
TOPLAM 00000000
ESDBLRUSYA FEDERASYONU 182.732.4347.441.87541207.956.8559.344.085451426
UKRAYNA 13.051.9591.249.2829612.867.0261.008.69178-1-19
GÜRCİSTAN1.444.296598.5554144.175.725610.8561461892
KARADAĞ110.51382.661748373.05382.6752222380
SIRBİSTAN206.23973.515356224.28273.1523269-0
MAKEDONYA 28.50111.13839172.96431.625433156184
BOSNA-HERSEK25.1805.548220165.14021.396130556286
BEYAZ RUSYA 41.07123.6035759.66016.5091.709-76-30
KOSOVA132.81464.05148223.94615.754658-82-75
MOLDAVYA68.36922.25232546.99514.617311-31-34
ARNAVUTLUK25.3205.48821725.3606.697264022
TOPLAM 197.866.6969.577.96948225.941.00711.226.056501417
ODOĞUİSRAİL200.962.34222.628.556113131.208.58722.097.017168-35-2
SUUDİ ARABİSTAN 63.051.63014.204.32122535.734.08010.879.884304-43-23
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ28.105.09910.156.57936157.280.2799.919.402173104-2
IRAK14.276.0834.996.99335019.830.4855.382.122271398
KUVEYT5.697.4603.506.7206158.338.2143.919.9464704612
KATAR 5.600.3512.447.7084375.272.9783.026.766574-624
LÜBNAN2.918.607881.1153029.833.1751.057.23110823720
UMMAN 4.449.9361.164.4072622.862.2051.022.101357-36-12
İRAN (İSLAM CUM.)1.061.0101.022.2019631.755.646823.56646965-19
BAHREYN 1.167.401552.9754742.791.260717.42925713930
ÜRDÜN 2.203.739265.22712010.236.405596.06158365125
İŞGAL ALT.FİLİSTİN T339.359152.937451580.109162.522280716
SURİYE9.505.640429.19745698.25682.420118-93-81
DUBAİ212.610111.02852245.97225.477554-78-77
TOPLAM 339.551.26762.519.963184286.467.65159.711.946208-16-4
SERBLEGE SERBEST BÖLGE 443.125405.018914244.935318.7261.301-45-21
ADANA YUMURT.SER.BÖL5.005.00092.5461821.500.000172.680833087
MENEMEN DERİ SR.BLG.1.732.516158.509911.670.398127.67476-4-19
KAYSERİ SERBEST BLG.8.80736.8544.18510.64632.1583.02121-13
BURSA SERBEST BÖLG. 52.7503.385647543.1404.165-99-7
MERSİN SERBEST BÖLGE420.000105.0002500000
TOPLAM 7.662.198801.31310523.426.734654.37928206-18
TRKCMKAZAKİSTAN206.000199.7929701.061.008922.837870415362
AZERBAYCAN-NAHÇİVAN 829.650344.3194151.017.612602.0535922375
TÜRKMENİSTAN497.228402.697810779.058594.3107635748
TACİKİSTAN5583.3185.9513.85117.4984.544591427
ÖZBEKİSTAN1.5382.9161.8962.0081.99199131-32
KIRGIZİSTAN6.12015.4012.5161.2341.6361.326-80-89
TOPLAM 1.541.094968.4436282.864.7712.140.32474786121
GENEL TOPLAM 3.527.495.013434.424.9971234.040.825.705505.619.2141251516