KURU MEYVE RAPOR - 2 - (TÜRKİYE GENELİ)

Kayıt (Ton)Ort. Fiyat ($/Ton)Kayıt (Ton)Ort. Fiyat ($/Ton)Kayıt (Ton)Ort. Fiyat ($/Ton)Kayıt (Ton)Ort. Fiyat ($/Ton)
01/09/2015-24.06.201601/09/2016-24/06/201718.06.2016-24.06.201618.06.2017-24/06/2017
Ç.K. ÜZÜM166.895,5252,093227.781,8161,5654.168,6941,9066.070,5541,481
01/08/2015-24.06.201601/08/2016-24/06/201718.06.2016-24.06.201618.06.2017-24/06/2017
BÜTÜN KURU KAYISI61.755,0134,47369.920,6723,335716,4753,9511.131,7623,413
ENDÜSTRİYEL KAYISI5.448,3951,8136.528,3391,72759,9651,64075,4110,904
KESİLMİŞ KAYISI6.086,4493,6916.103,7352,94695,2453,220246,6392,935
29/09/2015-24.06.201629/09/2016-24/06/201718.06.2016-24.06.201618.06.2017-24/06/2017
BÜTÜN KURU İNCİR47.538,3203,91646.774,5864,110438,2794,039397,4274,705
KESİLMİŞ KURU İNCİR4.616,0842,7804.002,8382,67879,8682,837128,9143,022
EZME KURU İNCİR8.280,7481,5275.721,4781,473180,1891,402196,2151,370
HURDA KURU İNCİR422,4002,206371,5151,7920000
KAVRULMUŞ KURU İNCİR815,6942,867123,3162,6285,7002,4003,0253,282
DİĞER KURU İNCİRLER00140,1872,7130000

01/09/2016-24/06/2017 tarihleri arasında alınan 2015 yılı ürünü ç.k. üzüm ihracatı ihracat 3.748,313 ton, tutarı 8.064.122,42 $ ortalama birim ihracat fiyatı ise 2,151$'dır.

01/09/2015-24.06.2016 tarihleri arasında alınan 2014 yılı ürünü ç.k. üzüm ihracatı ihracat 13.268,051 ton, tutarı 27.136.119,50 $ ortalama birim ihracat fiyatı ise 2,045$'dır.