DUYURULAR

GENEL DUYURU // Tokyo Türk Ticaret Merkezi
( 21 Aralık 2017 Perşembe )

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden alınan yazıda, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin öncülüğünde ve koordinasyonunda diğer işbirliği kurum ve kuruluşlarının katılımıyla kurulan Türkiye Ticaret Merkezlerinin bir yenisinin, İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği işbirliği ile Tokyo/Japonya'da kurulmasının planlandığı bildirilmektedir.

Aynı yazıda devamla, Türkiye Ticaret Merkezleri, işbirliği kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, içerisinde yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetlerinin sunulduğu ticaret merkezleri olduğu, kurulacak merkezde yer alacak mağaza/ofis/depo/showroom birimlerinin, "Su Ürünleri”, "Kanatlı Ürünleri”, "Yaş Meyve”, "Hububat” ve "Şekerleme” sektörlerimizin kullanımına sunulmasının planlandığı ifade edilmektedir.

Söz konusu proje kapsamında, Türkiye Ticaret Merkezleri'nin kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamaları desteklenmektedir. Destek oranı, Ekonomi Bakanlığımızca belirlenen Hedef ve Öncelikli Ülkelerde %75, diğer ülkelerde %60 oranında olup; Japonya'nın Ekonomi Bakanlığınca, 2012 yılından itibaren her yıl hedef ülke olarak belirlendiği, bu bağlamda; metrekare başına ödenecek kira bedeli ile personel ve tanıtım giderlerinin %75'inin devlet tarafından karşılanacağı belirtilmiştir.

Bu kapsamda Tokyo'da mağaza/ofis/depo/showroom açmak isteyen üye firmalarınızın ekte bir örneği sunulan başvuru formunu doldurarak 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai saatleri bitimine kadar tarim2@eib.org.tr adresine iletmeleri beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Vekili

 

 

 

Bilgi için irtibat:

Su Ürünleri Sektör Şubesi

Neriman Varol

Tel: 0 212 454 07 78

Faks: 0 212 454 05 01 – 02

E-Posta: suurunleri@iib.org.tr

EK: Kullanıcı Şirket Talep Formu (1 sayfa).


Ayrıntılı Bilgi İçin: Sertaç Aydoğan

-- EK-B Kullanıcı Şirket Talep Formu_00009195.pdf