DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Eurofish Aralık sayısı ve Market Analiz Raporu
( 01 Mart 2018 Perşembe )

Bilindiği üzere EUROFISH, ülkemizin de üyesi olduğu, Doğu ve Ortadoğu Avrupa’da balıkçılık, su ürünleri sanayi ve yetiştiriciliğin geliştirilmesi için kurulmuş uluslararası bir kuruluştur. İki ayda bir yayınlanan EUROFISH Dergisi, su ürünleri sektöründeki bilgi transferine yardımcı olmaktadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, 01-02 Şubat 2018 tarihleri arasına EUROFISH yönetim komitesi toplantısında alınan bir kararda, su ürünleri ve balıkçılık konusunda uluslararası öneme sahip olduğunu düşündüğünüz faaliyetlerinizi Eurofish dergisinde yayınlatabilme imkânının olduğunun bilgisi verilmiş olup; konu ile ilgili Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanlığı ile iletişime geçerek yapmak istenilen faaliyetler konusunda bilgi alınabileceği ifade edilmektedir.

Aynı yazıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tercümesi yapılan EUROFISH dergisinin Aralık 2017 sayısı ve Eurofish’in hazırladığı “Market Prospects for Aquaculture Species” raporuna yer verilmiş olup, aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

İ. Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

Link:

- Eurofish Aralık sayısı ve Market Analiz Raporu için tıklayınız.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Nehir Balkan