DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Senegal - Türkiye İş Forumu
( 24 Kasım 2017 Cuma )

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan yazıda, Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi’nin, 16-31 Aralık 2017 tarihleri arasında Dakar'da düzenlenecek olan 26. FIDAK Uluslararası Fuarı kapsamındaki Türk Günü etkinliğine katılımın öngörüldüğü, bahse konu ziyaret vesilesiyle, DEİK/Türkiye-Senegal İş Konseyi organizasyonunda 20-21 Aralık 2017tarihleri arasında Dakar’da Senegal-Türkiye İş Forumu ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Aynı yazıda devamla, sağlık, eğitim, taşımacılık, enerji, su arıtma ve dağıtım, altyapı, inşaat ve altyapı sektörlerinde işbirlikleri fırsatlarının yanı sıra tarım, ambalaj, tekstil, ayakkabı, otomotiv yedek parçası, beyaz eşya alanlarında ticari potansiyel yüksek olduğu bildirilmektedir.

Bahse konu ziyaret kapsamında; katılımcıların uçak, konaklama, transfer vb. giderlerinin karşılanmasını teminen DEİK Paket Program ön avans bedeli 1.500 Avro, sadece İş Forumu ve ikili görüşmelere katılmayı arzu eden katılımcılar için Yerinden Katılım ücreti ise 200 Avro olarak belirlenmiştir. Ziyarete ilişkin lojistik detaylar ve nihai ücret bilahare iletilecek olup; anılan ziyarete katılacak iş insanlarımızın Senegal vizelerinin, geçerlilik süresi devam eden pasaportta olması önem arz etmektedir (Vizeye ilişkin bilgiler ekte yer almaktadır). Senegal’e ziyaret için ayrıca sarıhumma aşısı gerekmekte olup, aşı kartlarının pasaport ile birlikte taşınması zaruridir. Sarıhumma aşısı ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne ( www.seyahatsagligi.gov.tr ) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır.

Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, 30 Kasım 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/539/9893 bağlantısında yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve ön avans bedeli ödemesine ilişkin dekontu DEİK’e (Saadet Gülmez, E-Posta:africa@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5061) iletmeleri beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter Vekili

 

 

 

Ek-1: Bilgilendirme Formu (1 sayfa), ,

Ek-2:Taslak Program(1 sayfa),

Ek-3:Senegal Ülke Raporu(20 sayfa),

Ek-4:Senegal Vize Başvuru Formu(2 sayfa).


Ayrıntılı Bilgi İçin: Sertaç Aydoğan

-- Bilgilendirme Formu_00009126.pdf
-- Senegal Ozel_Sektor Heyeti Taslak Program_00009127.pdf
-- Vize Başvuru Formu_00009128.pdf
-- Senegal Ülke Raporu_00009129.pdf