DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Euro Shoes Moskova Fuarı Hk.
( 08 Eylül 2017 Cuma )

Ülkemiz için önemli hedef pazarlarımızdan olan Rusya’da 26 Şubat – 1 Mart 2018’de düzenlenecek “Euro Shoes Moscow” fuarına yönelik Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliğimizce EKS fuarcılık ile birlikte ayakkabı sektörüne yönelik milli katılım organizasyonu yapılması planlanmaktadır.

Geçtiğimiz yılın ilk 8 aylık döneminde ülkemizden yapılan ayakkabı ihracatının %147 oranında artarak 52 milyon $ seviyesinde gerçekleştiği Rusya, Genel Sekreterliğimizce ayakkabı sektörü için önemli bir pazar olarak değerlendirilmektedir.

Önümüzdeki dönemde mevcut ihracatımızın artması için önemli bir fırsat olarak görülen, yılda iki defa düzenlenen, “EuroShoes Moscow” fuarının söz konusu pazarda genişlemek, yeni müşterileriyle bir araya gelmek isteyen ihracatçılarımız için önem arz ettiği düşünülmektedir.

Sokolinki Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek fuarın katılım bedeli nakliye hariç 210 € olarak belirlenmiştir. Katılım bedeline stand kirası, aydınlatma giderleri, internet bağlantısı, fuar alanında verilecek ikramlar ile reklam ve tanıtım giderleri dahildir. Fuara ilişkin resmi başvurular Ekonomi Bakanlığı nezdinde yapılmış olup, fuarın destek kapsamına alınması halinde katılım bedeli Bakanlıkça belirlenecek oranda (2017 yılında m² destek fiyatı 635TL olarak açıklanmıştır) desteklenecektir.

Söz konusu fuar için talep toplama çalışmalarımız başlamış olup, ilgilenen firmaların en geç 22 Eylül 2017 Cuma gününe kadar aşağıda iletilen ön başvuru linkini doldurması gerekmektedir.

Bilgilerine sunulur.

 

 

Kemal COŞKUN

Genel Sekreter Yardımcısı

- Ön Başvuru Linki


Ayrıntılı Bilgi İçin: Haldun Sayı