DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // UTİB 8.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI
( 26 Aralık 2017 Salı )

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından iletilen bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile geleceğin tasarımcılarını ev tekstili sektörüyle buluşturmak ve özgün tasarımcı kimliğinin ortaya çıkarılması amacıyla “Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” nın bu yıl 8.sinin düzenleneceği belirtilmektedir.

Aynı yazıda söz konusu yarışmanın ürün tasarımı kategorisinde “Göç” teması çerçevesinde sadece öğrencilere yönelik olarak düzenleneceği, başvurular arasından yapılan değerlendirme sonucunda 1. 2. ve 3. derecelerinde olmak üzere üç kişinin ödüllendirileceği ifade edilmektedir.

Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için son dosya teslim tarihi 17 Mart 2018 olup, yarışma katılım koşulları ile başvuru formlarına www.evtekstiliyarismasi.com veya www.uib.org.tr adreslerinden ulaşılabilmektedir.

Ayrıca https://www.facebook.com/evtekstiliyarismasi/ facebook adresi, http://www.twitter.com/textilyarismasi twitter sayfası ve https://www.instagram.com/evtekstiliyarismasi/ instagram sayfası aracılığıyla yarışmanın takibi yapılabilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yardımcısı


Ayrıntılı Bilgi İçin: İbrahim Paşayiğit