DUYURULAR

TOPLANTI // İran Maku Serbest Ekonomi Bölgesi Tanıtım Toplantısı,İstanbul
( 29 Ağustos 2018 Çarşamba )


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda; DEİK / Türkiye-İran İş Konseyi tarafından 6 Eylül 2018 tarihinde saat 15:00’te River Plaza İstanbul’da İran Maku Serbest Ekonomi Bölgesi Tanıtım Toplantısı düzenleneceği bildirilmektedir.

Toplantıya Maku Serbest Bölgesi Genel Müdürü ve üst yönetiminin iştirak edecekleri, Maku Serbest Bölgesinin Türkiye sınırına yakınlığıyla her iki ülke için de üretim yapacak firmalar açısından önemli bir üretim üssü potansiyeli taşıdığı ve bölgede yatırımcılara önemli vergi muafiyetlerinin yanı sıra, düşük enerji fiyatları ve uygun ücretli işgücü erişiminin mevcut olduğu belirtilmektedir. Maku Serbest Bölgesi yetkililerinin verdiği bilgiye göre; mobilya, giyim, deri ve deri ürünleri, deterjan, bakım ürünleri (makyaj ve güzellik), hijyenik ürünler, gıda, seracılık, lojistik, petrol ürünleri, ambalaj ve turizm sektörlerinde yatırım çekmeyi hedeflemektedirler.

Bu çerçevede, anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/718/11364 linkinden 4 Eylül 2018 tarihine kadar kayıt yapmaları beklenmektedir.


Bilgilerinize sunulur.

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter V.

 

Ayrıntılı bilgi için:
Aziz Toprak | atoprak@deik.org.tr | 0212 339 5029,
Muhammed Ammash | mammash@deik.org.tr | 0212 339 5043